از چرم بز برای تولید لباس استفاده می شود.

بیش از 550 میلیون بز چرم نوین در جهان وجود دارد. سالانه 20 تا 40 درصد از آنها کشتار می شوند. چرم بز با حدود 8 تا 10 درصد تولید جهانی پس از چرم گاوی و گوسفند در رتبه سوم جهان قرار دارد.

بزها در بسیاری از مناطق جهان یافت می شوند. بر خلاف پوست گوسفند، بزها هیچ گونه رسوب چربی در پوست ندارند و بنابراین مقاوم تر هستند اما همچنان انعطاف پذیر و ظریف هستند.

بنابراین چرم بز از چرم گوسفند ارزشمندتر است. سبک تر از بسیاری از انواع چرم های دیگر است. معمولاً به روش ترکیبی دباغی می شود و نسبتاً ارزان است. به سختی از چرم بره قابل تشخیص است.

از چرم بز برای تولید لباس، دستکش، جلد کتاب، کفش یا کیف استفاده می شود.

بزها در بسیاری از خودکار فانتزی دخترانه مناطق جهان پیدا می شوند. بر خلاف پوست گوسفند، بزها هیچ گونه رسوبی در پوست ندارند و بنابراین مقاوم تر هستند اما همچنان پذیرفته شده و ظریف هستند.

بنابراین چرم از چرم گوسفند ارزشمندتر است. تعبیر خواب سیب زرد سبک تر از بسیاری از انواع چرم های دیگر است. معمولاً به روش ترکیبی دباغی می شود و نسبتاً ارزان است. به سختی از چرم بره قابل تشخیص است.

از چرم بز برای تولید لباس، دستکش، جلد کتاب، کفش یا کیف استفاده می شود.

در زمان های گذشته، در حدود سال 1900، چرم گلاسه از بزها “Chevreau” نامیده می شد. استفاده معمولی برای دستکش های چرمی بود. امروزه، chevreau چرم بز دباغی شده با کروم است.

زمین دارای بیش از 5000 گونه پستاندار است که حدود 50 گونه از آنها برای تولید چرم پوست تهیه می کنند. بیشتر چرم فرآوری شده جهان از حیواناتی تهیه می شود که برای مصرف گوشت و یا لبنیات پرورش می یابند.

علاوه بر کاربردهای دیگر، جوراب نازک پوست و یا پوست حیواناتی مانند گاو، زبو، گاومیش آبی، گوسفند، بز و خوک برای محصولات جانبی استفاده می شود. این بیش از 99 درصد از تولید جهانی را تشکیل می دهد. چرم مشتق شده از هر حیوان دیگری را می توان “چرم عجیب و غریب” در نظر گرفت.

 • منابع:
  1. چرم عجیب و غریب
 • تبلیغات:
  1. کیف چرمی که آب را بخار می کند
  2. این خوراکی ها را در سن 30 سالگی حتما بخورید
  3. نام برند هایی که مناسب با هر فصل لباس دارند
  4. افزایش بازار رقابتی در صنعت سرامیک

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.