استفاده از الکتروپمپ در بندر انزلی موجب مرگ هزاران پرنده در دریا شد

چرا به الکترو پمپ از مرکز نیاز دارید؟ آیا دوست دارید در تابستان آب استخر خود را تصفیه کنید، باغ خود را آبیاری کنید یا دچار سیل شده اید و نگران زیرزمین خود هستید؟ پمپ های گریز از مرکز به طور منظم برای پمپاژ زیرزمین ها و اتاق های نشیمن استفاده می شوند.

الکترو پمپ از مرکز چگونه کار می کند؟

الکتروپمپ سانتریفیوژ را پمپ های گریز از مرکز نیز می نامند زیرا مانند یک ماشین جریان کار می کنند. آنها از نیروی گریز از مرکز برای حرکت مایع استفاده می کنند.

آب یا فاضلاب از طریق لوله مکش وارد الکترو پمپ از مرکز می شود، سپس توسط پروانه چرخان گرفته شده و در یک مسیر مارپیچ به بیرون منتقل می شود.

این منجر به افزایش فشار بیرونی می شود، شبیه به گرداب در یک لیوان پر از آب، که با قاشق هم زده می شود.

اگر تصور کنید یک لیوان آب با قاشق هم زده می شود، می دانید که سطح آب در لبه لیوان بالا می رود، در حالی که سطح آب در مرکز پایین می آید. فشار کمتری در مرکز و فشار بیشتری در لبه شیشه وجود دارد.

این امر با نیروی گریز از مرکز امکان پذیر می شود. قاشق نمایانگر پروانه یک الکترو پمپ از مرکز است.اگر سوراخ کوچکی در کناره لیوان ایجاد کرده باشید، می توانید با فشار بالاتری به آب ضربه بزنید.

تعداد زیادی الکترو پمپ از مرکز مختلف وجود دارد. بنابراین طبقه بندی بر اساس جنبه های زیر است: پروانه، مراحل، محفظه، محرک و محیط پمپاژ شده.

بسته به طراحی، تفاوت اصلی در نیروی گریز از مرکز است که می تواند بر محیط اعمال شود و در نتیجه فشار تحویل و جریان حجمی است. انواع پمپ های گریز از مرکز زیر موجود است:پمپ های گریز از مرکز،پمپ های مورب ،پمپ های کانال جانبی ،پمپ های محیطی ،پمپ های محوری.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.