برخورد لنت ترمز ۲۰۶ امکو با فسیل یک دایناسور موجب زنده شدن دایناسور شد

لنت ترمز ۲۰۶ امکو معمولاً از نظر قدرت توقف مطلق برتر از هر نوع لنت ترمز دیگری در حال حاضر موجود هستند. همانطور که از نام آنها پیداست، لنت های ترمز نیمه فلزی از مقدار قابل توجهی فلز در ترکیب خود استفاده می کنند.

اگرچه مقدار دقیق آن بر اساس سازنده متفاوت است، لنت ترمز فلزی معمولاً از 35 تا 65 درصد فلز تشکیل شده است. فلزات دقیق مورد استفاده در ساخت لنت ترمز نیمه فلزی نیز متفاوت است.

با این حال، برخی از رایج ترین مواد عبارتند از مس، فولاد و آهن. لنت های ترمز نیمه فلزی همچنین از پرکننده ها، اصلاح کننده های اصطکاک و روان کننده های گرافیتی در ساخت خود استفاده می کنند.

در حالی که لنت های ترمز نیمه فلزی به دلیل توانایی توقف بی نظیر خود شناخته می شوند، لنت های این نوع ترمز مستعد تولید صدای ترمز و همچنین مقدار قابل توجهی گرد و غبار ترمز هستند. لنت های نیمه فلزی نیز در روتور ترمز خشن تر از لنت های سرامیکی و ارگانیک هستند.

چگونه بهترین لنت ترمز را برای وسیله نقلیه خود انتخاب کنید
با گستره وسیعی از انتخاب‌ها که تغییرات جزئی در قیمت و بسته‌بندی نشان می‌دهند، گیج شدن آسان است. با این حال، شما باید بسته به نوع وسایل نقلیه خود و نوع جاده هایی که آنها را در آن رانندگی می کنید، تصمیم بگیرید.

به عنوان مثال، کامیون‌ها یا وانت‌های سایز کامل ممکن است به لنت‌های ترمز حاوی مقدار قابل‌توجهی فلز نیاز داشته باشند تا در هنگام ترمزگیری، قدرت بیشتری دریافت کنند و فرسودگی ترمزها را کاهش دهند. برعکس، لنت های ترمز ارگانیک برای عملکرد نرم خودروهای جمع و جور عالی هستند.

علاوه بر این، اگر وسایل نقلیه شما به طور مرتب بار یا مسافر را حمل کنند، تعمیرات لنت ترمز ارزان یا استاندارد، ایمنی را تضمین نمی کند. یا آنها را در مناطق کوهستانی رانندگی می کنید. در این موارد، به لنت ترمز ارتقا یافته یا با کارایی شدید نیاز دارید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.