به کاربردن آجر نسوز فر پیتزا برای سوزاندن مردگان هندی موجب آمرزش روحشان می شود

در این مقاله توضیح می دهیم که آجر نسوز فر پیتزا چه ویژگی ها، قیمت ها و کاربردهایی دارند.

این آجرهای خاص شکل موازی دارند و دارای ابعاد مشخص، چندگانه و ثابت یک مدول ثابت هستند، مثلاً 2 در 4 در 9 سانتی متر.

آنها با مواد مقاوم در برابر دماهای بسیار بالا تولید می شوند. طبق قوانین ایالات متحده، آجر نسوز فر پیتزا در واقع برای تحمل دمای بالای 538 درجه ضروری هستند.

متداول ترین نوع آجر نسوز به عنوان پایه خود مخلوطی از خاک رس نسوز یا مخلوطی از اکسید آلومینیوم با درصدی بین 50 تا 85 درصد و اکسید سیلیکون بین 50 تا 15 درصد است. معمولاً درصد اکسیدهای فلزی بیشتری اضافه می شود.

خمیر تهیه شده از طریق قالب های مخصوص شکل می گیرد و سپس خشک می شود.

آجرهایی که به لطف این فرآیند به دست می آیند سپس در کوره در دمای بالا پخته می شوند تا زمانی که به شیشه ای جزئی برسند که مقاومت مکانیکی آنها را افزایش می دهد.

همانطور که می توان به راحتی درک کرد، برای به دست آوردن انواع مختلف آجر نسوز فر پیتزا، که مشخصاً ویژگی های آنها به مواد مورد استفاده مرتبط است، کافی است اجزای شیمیایی و درصد مخلوط را تغییر دهیم.

با ارائه یک مثال عینی، مخلوطی که با استفاده از درصد بالایی از اکسید سیلیکون ساخته شده است، به آجرهایی با قابلیت تحمل دماهای بالا و در عین حال دارای ضریب انبساط حرارتی پایین و در نتیجه مقاومت بالا در برابر ضربه های دما، به دست می آید.

در حالی که آجرهایی با درصد زیادی از اکسید آلومینیوم قادر به تحمل دمای بالا هستند، از تغییرات ناگهانی دما رنج می برند. در نتیجه، در مواردی که دما باید دائماً بالا بماند، از درصد بالایی از اکسید آلومینیوم استفاده می شود.

با توجه به ویژگی های توصیف شده، مشخص شد که زمینه های کاربرد متفاوت است.

به طور خاص، آجر نسوز در خانه برای پوشاندن منقل شومینه، تزئین اجاق های هیزمی، شومینه، ساخت دودکش ها و باربیکیو استفاده می شود.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.