خوردن هندوانه امروز تهران توسط راهبان بودایی موجب مرگ آنها شد

هندوانه امروز تهران یک میوه عجیب و غریب است که حاوی مواد مغذی و فیتوکمیکال هایی است که اعتقاد بر این است که برای سلامت انسان مفید است.

در حقیقت منبع خوبی از ویتامین های B، C و E و همچنین مواد معدنی مانند فسفر، منیزیم، کلسیم و آهن است.

شایان ذکر است مطالعات اپیدمیولوژیک نشان داده است که دارای آنتی اکسیدان هایی با خواص ضد التهابی و ضد فشار خون و همچنین اثر محافظتی در برابر سمیت ناشی از تتراکلرید کربن است.

ادبیات ثبت کرده است که فیتوکمیکال های طبیعی مانند پلی فنول ها، ویتامین C، بتا کاروتن و لیکوپن از طریق مکانیسم های دیگری مانند تنظیم رشد سلولی، ایمنی پاسخ سیستم و تعدیل بیان ژن به رشد بدن ما کمک می کنند.

هندوانه امروز تهران عضوی از خانواده Cucurbitaceae است که بومی مناطق گرمسیری آفریقا در نزدیکی صحرای کالاهاری است.

گیاه شناسان از آن به عنوان “پپو” یاد می کنند، یعنی میوه ای با پوست ضخیم و مرکز گوشتی. به طور گسترده ای به عنوان یک میوه با طراوت تابستانی مصرف می شود که به دلیل رنگ جذاب، طعم لطیف و محتوای آب زیاد برای رفع تشنگی تابستانی بسیار مورد توجه قرار می گیرد.

هندوانه امروز تهران 55.3 درصد آب، 31.5 درصد پوست و 10.4 درصد تفاله (باقی مانده) تولید می کند. کاروتنوئیدهایی مانند لیکوپن و بتاکاروتن به ترتیب مسئول رنگ قرمز و نارنجی هندوانه امروز تهران هستند.

در واقع شیرینی هندوانه امروز تهران عمدتاً به دلیل ترکیب ساکارز، گلوکز و فروکتوز است. ساکارز و گلوکز 20-40٪ و فروکتوز 30-50٪ از کل قندهای یک هندوانه امروز تهران رسیده را تشکیل می دهند.

قسمت سفید پوست هندوانه امروز تهران را له کنید، با یک قاشق غذاخوری پنیر و آرد مخلوط کنید تا مخلوطتان غلیظ شود. روی صورت بمالید و بشویید.

روغن هسته هندوانه امروز تهران برای مرطوب کردن پوست و تغذیه مو استفاده می شود.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.