سرو انار درجه یک در مجلس سنا روم موجب حیرت همگان شد

اسید الاژیک موجود در انار درجه یک توسط باکتری های روده به اورولیتین متابولیزه می شود. این محصول تجزیه شده دارای اثر ضد التهابی است. احتمالاً می تواند سوراخ های دیواره روده را نیز ببندد و در نتیجه سد روده را تقویت کند.

در آزمایشات حیوانی، التهاب روده پس از یک هفته درمان با اورولیتین کاهش یافت. این یافته همچنین می تواند در درمان بیماری های التهابی روده در انسان، مانند کولیت اولسراتیو یا بیماری کرون مفید باشد.انار به روده ها نیرو می دهد

برای مغز خوبه
مغز به ویژه در برابر استرس اکسیداتیو آسیب پذیر است. آسیب سلولی ناشی از رادیکال های آزاد در ایجاد زوال عقل نقش دارد. یک مطالعه نشان داده است که پلی فنل پونیکالاگین موجود در آب انار می تواند از سلول های عصبی محافظت کند.

پونیکالاگین نیز در روده به اورولیتین تبدیل می شود. این ماده در برابر مراحل اولیه زوال عقل نویدبخش است. مشخص شد که پس از مصرف منظم انار یا آب انار، حافظه دیداری و همچنین حافظه اعداد بهبود یافت.

محافظت از کبد
آب انار اثر آنتی اکسیدانی دارد یعنی مواد تشکیل دهنده آن از آسیب رادیکال های آزاد به بافت جلوگیری می کند. این می تواند تأثیر مثبتی بر کبد داشته باشد.

حداقل در آزمایشات حیوانی، آب انار توانست اکسیداسیون مضر در کبد را تا 60 درصد کاهش دهد و به بدن در ترمیم نواحی آسیب دیده کمک کند. هیچ مدرکی دال بر این اثر در انسان وجود ندارد.

با دانه های انار درد و التهاب را تسکین دهید
دانه های انار حاوی مواد گیاهی ثانویه آنتوسیانین است. آنها می توانند التهاب را کاهش دهند و درد را مهار کنند. به همین دلیل است که آب انار از جمله برای دردهای روماتیسمی توصیه می شود.

علاوه بر این، آنتوسیانین ها می توانند آنزیم های دخیل در فرآیندهای التهابی در بدن را مسدود کنند. به همین دلیل است که برای مثال می توانند با ایجاد آرتروز مقابله کنند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.