محصولات کشاورزی شامل چه محصولاتی میشوند

محصولات غذایی اصلی شامل ذرت، محصولات کشاورزی خراسان رضوی جو، گندم و جو است. هر یک از این محصولات دارای خواص متفاوتی هستند که برای رژیم غذایی برخی از حیوانات نسبت به سایرین مناسب تر است.

جو، که هضم آن سخت تر است، اغلب به گوشت گاو و گاوهای شیری داده می شود، زیرا آنها معده ای سفت و چهار حفره ای دارند.

جو بدون پوسته که هضم آن آسان تر است به خوک و طیور داده می شود.

تولید محصولات خوراکی با افزایش تقاضا برای گوشت در سراسر جهان به طور چشمگیری افزایش یافته است.

افزایش تولید محصولات خوراک دام، چشم انداز کشاورزی را تغییر داده است.

سازمان خواربار و کشاورزی (فائو) می گوید 33 درصد از زمین های قابل کشت روی زمین برای تولید غذا برای دام ها استفاده می شود.

این امر تولید محصولات زراعی برای مصرف انسان را محدود می کند، به ویژه برای فقیرترین مردم جهان.

جنگل ها  میز عسلی فلزی برای ایجاد مراتع که در آن دام می تواند چرا کند، پاکسازی شده است. برای مثال، تقریباً 70 درصد از زمین‌های پاک‌شده از جنگل‌های بارانی آمازون به چرا داده شده است.

محصولات الیافی مانند پنبه و کنف برای محصولات نساجی و کاغذی برداشت می شوند. منسوجات یا پارچه ها از الیاف خشک و فرآوری شده گیاهان خاص ساخته می شوند.

بیشتر الیافی که مربای هویج ژله ای برای تولید منسوجات استفاده می شود از ساقه یا ریشه گیاهانی مانند کتان گرفته می شود. از کتان برای تولید کتان استفاده می شود.

سایر قسمت های گیاه را می توان برای فیبر برداشت کرد.

پنبه، محبوب ترین محصول فیبر در جهان، از “غله” سبک و کرکی فیبری که دانه های گیاه را احاطه کرده است، برداشت می شود. منسوجات ساخته شده از بامبو از خمیر گیاهان بامبو تولید می شوند.

خمیر حاصل از سایر محصولات فیبر را می توان در انواع محصولات استفاده کرد. خمیر الیاف ممکن است به جای خمیر چوب برای تولید محصولات کاغذی استفاده شود.

گیاه شاهدانه یک نمونه جالب و بحث برانگیز از یک محصول فیبر است الیاف گیاه شاهدانه قوی و بادوام است و برای محصولاتی مانند کاغذ، منسوجات، طناب، تور و پارچه بادبانی برای کشتی ها مناسب است.

طرفداران شاهدانه این گیاه را به عنوان یک منبع همه کاره و زیست محیطی فیبر می دانند.

اما برخی از انواع گیاه شاهدانه برای تولید ماری جوانا، یک داروی روانگردان، استفاده می شود. کشت و استفاده از ماری جوانا در بسیاری از مناطق ایالات متحده غیرقانونی است.

این دارو به طور قانونی برای استفاده پزشکی یا تفریحی در برخی مکان ها کشت و فروخته می شود مخالفان شاهدانه استدلال می کنند که افزایش برداشت محصولات شاهدانه منجر به افزایش تولید و استفاده از ماری جوانا می شود.

محصولات روغنی محصولات شرکت آراد برندینگ مانند کلزا و ذرت برای مصرف یا مصارف صنعتی برداشت می شوند.

فن‌آوری‌های توسعه‌یافته در قرن گذشته، محصولات را قادر می‌سازد تا فرآوری شده و به اجزای اصلی خود، از جمله روغن، تجزیه شوند.

به عنوان مثال، سویا 61 درصد از تولید دانه های روغنی جهان و 79 درصد از کل روغن خوراکی مصرف شده در ایالات متحده در سال 2000 را تشکیل می داد.

 • منابع:
  1. Crops
 • تبلیغات:
  1. کاربردهای معمولی هیدروژل های پلیمری
  2. روش تکثیر بذر درخت بادام هندی
  3. انواع دمپایی روفرشی خاص که بسیار توصیه شده است
  4. روش تولید تخمه آفتابگردان از ابتدا تا رسیدن به دست مصرف کننده

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.