پوشیدن پوشاک تامی در آمازون موجب مرگ پرندگان شد

پوشاک تامی تقریباً به طور کامل جلوی اشعه‌های مضر خورشید را می‌گیرند، در حالی که لباس‌های سفید اجازه می‌دهند حدود نیمی از اشعه ماوراء بنفش به پوست ما برسد.

بنابراین، پارچه‌های تیره نسبت به پارچه‌های روشن دارای فاکتور محافظت در برابر نور خورشید (SPF) بالاتری هستند.

تی‌شرت مشکی دارای SPF بیش از 20، و پوشاک تامی روشن حداکثر 10 است. لباس‌های تیره از ما در برابر آفتاب سوختگی محافظت می‌کنند. در تضاد با سفیدها!

اما نگران نباشید، لازم نیست فوراً از ایمان جدا شویم و از سفیدی چشم پوشی کنیم. چون یک استاد فیزیک که این مبحث را مطرح کرده است می گوید سفید یا سیاه بودن آن واقعاً فرقی نمی کند.

«در زندگی روزمره، تفاوت دما به سختی قابل توجه است. مهم نیست که پوشاک تامی سیاه بپوشید یا سفید، مهم این است که لباس خیلی نازک نباشد و مستقیماً روی بدن قرار نگیرد.»

بله شما آن را درست خواندید. اینجاست که این افسانه در حال حاضر پاک می شود. “سیاه نور را جذب می کند، سفید منعکس می کند.” به همین دلیل همیشه به ما می گفتند که در تابستان نباید پوشاک تامی تیره بپوشیم و رنگ سفید تنها انتخاب درست است. غلط!

بیهوده نیست که بادیه نشینان در بیابان پوشاک تامی سیاه یا آبی می پوشند. و حتی چادرهای آنها از پارچه تیره ساخته شده است! مزیت واقعی سیاه نشان می‌دهد.

پوشاک تامی سیاه در واقع تشعشعات بیشتری را نسبت به سفید جذب می‌کند، اما در حالی که سفید گرما را به پوست منعکس می‌کند، سیاه بیشتر مادون قرمز (اشعه UV) را به بیرون منعکس می‌کند! به همین دلیل است که ما همیشه در پیراهن های سفید گرمتر می شویم.

این یک خبر عالی است! بنابراین گفته می شود که رنگ های تیره از محدوده تابو خارج شده اند. پس عزیزان هر رنگی که دوست دارید بپوشید و آن پوشاک تامی مشکی ناز را صرفاً به این دلیل که کسی چیزی گفته است را رها نکنید. در اینجا می توانید بهترین ها را پیدا کنید:

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.